Potwory

              Jak za pewnie się domyślacie ta zakładka jest przeznaczona dla potworów, więc umieścimy w nich zdjęcia i opisy przeróżnych mitycznych stworów, które powstały tysiące lat przed nami, a także te, które powstały niedawna... jeszcze w czasach nowożytnych  :D 


Bliźniaczy Bogowie:
Są bogami chaosu powstałych z łez Nemezis po stracie swojej córki - Zene, bogini Wredoty -, którą spłodził Zeus. Powstało ich Dwunastu dla innego Boga Olimpu. Każdy z Bliźniaków jest stworzony do odnajdywania słabych punktów, poszczególnych Bogów. 
Polują na potomstwo Bogów i mordują je bez litości. Próbują na każdym kroku odesłać swoich przeciwników w Odchłań Tartaru.
Każdy z Bogów Olimpijskich ma swojego złego sobowtóra, który jest kropka w kropkę podobny do bóstwa. Jedynie wielka trójca ma bliźniaków przeciwnej płci. 
      
Zira
Jej zadaniem jest posłać do Tartaru Zeusa i zabić jego dzieci. 
Po wykonaniu zadania ma zasiąść na tronie Olimpu i zgładzić świat.

Priscilla

Marzy o tum aby wykąpać się we krwi Posejdona i jego dzieci.

Hope
Marzy o zasiadnięciu na tronie Podziemia i patrzeć jak dusza Hadesa i jego rodziny błąka się po Tartarze. 

Imiona innych Bliźniaczych Bogów: 

 Hera   -  Harriet  
Apollin   - Arkadiusz
Artemida  -  Anabell      
Ares  -  Alex  
Afrodyta  - Apollonia  
Hefajstos  -  Henry       
Atena - April   
Hermes - Harry    
Dionizos - Derek    Harybsy:
Potwory o tułowiu lamparta, szponach, grzywie jaszczurki. Krwiożercze stworzenie, które zamieszkuje głębie oceanu i wilgotne stepy pustyń. 
Dzieci Potwora Morskiego Charabdy. Każdy może je wezwać, za zapłatą z krwi. Cerber:
Trzygłowy pies, strzegący wejścia do krainy zmarłych i pilnował aby dusze nie przedostawały się na zewnątrz. 
Pilnuje Bram Hadesu nie opodal rzeki zmarłych Styks.Chimera:
Potwór o głowie Lwa, Kozy i Węża, tułów jest kozi, ogon węży, a przednie kończyny stwora są lwie. Żądna krwi kreatura, która zawsze dojdzie do zamierzonego celu.  Zieje ogniem. 

Harpie:
Duchy/Demony porywające dzieci i dusze oraz uosobienia najgorszych wiatrów. 
Ptak z kobiecą głową, wielkimi skrzydłami i ostrymi szponami.  Meduza:
Najmłodsza i najpiękniejsza z trzech Gorgon. Byłą tak piękna, że zakochał się w niej Posejdon i uwiódł ją w świątyni Ateny. 
Zamiast włosów  ma węże, swym spojrzeniem zamienia w kamień każdego ( odczarować mogą łzy jednorożca ), a zamiast paznokci ma pazury.

Hydra:
Potwór o 7 głowach ziejących ogniem, po odcięciu jednej z nich odrastały na jej miejscu dwie nowe. Można je zabić paląc ją. Poza łbami ziejącymi ogniem była bardzo jadowita.


Smok:
Latający, skrzydlaty gad, który zieje ogniem.
Jego łuski są bardzo mocne i zwykły metal ich nie przebije. Od grzbietu po ogon jest naszpikowany wielkimi, ostrymi wypustkami. Jest wiele ras smoków. Arachne:
Zwykła śmiertelniczka, która przechwalała się, ze lepiej tka od Ateny. Atena wściekłą się i zamieniła ją w Pająka. Od tamtej Pory Arachne próbuje swoim jadem zabić Atenę i jej dzieci. 


Lamia: 
Potwór o kobiecej postaci, pożerający dzieci i młodych mężczyzn podstępnie zwabionych jej złudną pięknością.

                                         Jako potwór: 
                         Jako kobieta: 

Giganci: 
Byli pochodzenia boskiego, ale mimo to byli śmiertelni. Byli olbrzymiego wzrostu i niesamowitej siły, ale wygląd mieli odstraszający: gęste kudły na głowie, a zamiast stóp posiadali węże. Władali  potężnymi siła natury, trzęsień ziemi, wybuchów wulkanów.Lew nemejski: 
Olbrzymi lew, którego skóry nie mogło przebić żadne ostrze.


Ptaki stymfalijskie:
Ptaki o dziobach i skrzydłach z żelaza.Ptaki zabijały ludzi i stada spadającymi piórami z żelaza, a ich odchody były trujące.